Naše tipy – články a aktuality

Bez filtru

Via Ferrata Havranka 2024

Ferrata Havranka v Českém Krumlově je první svého druhu v tomto krásném městě. V současné době jsou zde tři trasy, z toho dvě propojené. Obtížnost ferraty je C, pro menší postavy bude překonání celé…

29.5.2024

Nejkrásnější vodopády Slovinska

Máme pro vás tip na 3 nejkrásnější vodopády ve Slovinsku, každý mě nějaké to nej. První je vysoký s překvapením, druhý se nachází v krásné přírodě a ten třetí najdete na velmi zvláštním místě.

27.5.2024

Postalmklamm klettersteig

Postalmklamm klettersteig je extrémně zábavná zajištěná cesta ve stejnojmenné soutěsce kousek od Bad Ischlu a jezera Wolfgangsee. Obtížnost cesty v soutěsce je C, závěrečný výstup stěnou, kterou lze…

24.5.2024

Donnerkogel Intersport klettersteig

Donnerkogel Intersport klettersteig najdete v obci Gosau u jezera Gosausee. Obtížnost ferraty je hodnocena stupněm C/D. Největší předností zajištěné cesty je nejdelší žebřík spojující dva vrcholy a…

24.5.2024

Velika Planina Slovinsko

Velika Planina místo, které musíte navštívit až budete ve Slovinsku. Velika Planina je skanzen na nádherným místě s dalekými výhledy.

11.5.2024

Po stopách filmu v Českém ráji

Vydejte se s námi po stopách filmu JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY. Kroky malého Vaška vás dovedou na kouzelná místa Českého ráje, které dobře znáte z tohoto úžasného filmu.

4.1.2024

12 dní s dětmi na Alta Via 1 v Dolomitech

Alta Via 1 v Dolomitech je náš druhý trek, na který jsme se vydali se třemi dětmi, tentokrát na těžko se stanem, zajistit si ubytování pro 5 cestovatelů je na této světoznámé trase prakticky nemožné.

1.12.2023

Nejkrásnější místa v České republice

Tipy na nejkrásnější místa v České republice Podívejte se na naše tipy nejkrásnějších míst v České republice, které jsme navštívili a další úžasná místa jistě ještě navštívíme.

18.10.2023

Hřebenovka Třístoličník

Třístoličník je nekrásnější hřebenovka na Šumavě s výhledy na Alpy, ale nebude to zadarmo! Během 23 kilometrů musíte na stoupat přes 600 metrů, celá cesta zabere průměrnému turistovi cca 8 hodin.

14.10.2023

Legoland Německo

Legoland v Německu, úžasný svět z lega se spoustou atrakcí. Zábavní park ideální pro menší děti, ale i starší si to Legolandu užijí.

29.9.2023

Krimmelské vodopády

Nejvyšší vodopády v Evropě najdete v Rakousku v obci Krimml nedaleko od Zell am See. Brno. Nejimpozantnější je spodní vodopád, ke kterému můžete dojít velmi blízko, ale suchý rozhodně nezůstanete.

22.9.2023

Extrémní ferrata v Bechyni

Via ferrata se nachází v Zářečí kousek do Bechyně v Jihočeském kraji. Jedná se o nejnáročnější zajištěnou cestu v České republice o obtížnosti E. Zajištěná cesta vede po celou dobu nad řekou Lužnicí.…

20.9.2023