Johann klettersteig

Johann klettersteig

Lokace: Rakousko
 

Zajištěná cesta Johann klettersteig

Johann klettersteig je poměrně náročná a dlouhá zajištěná cesta vedoucí na Dachstein. Obtížnost je D/E, klíčový úsek je hned na začátku. Jedná se o krásnou vzdušnou ferratu s možností vystoupat až na samotný vrchol Dachsteinu.

Popis cesty

Než vyrazíte na Johanna, raději se informujte o stavu cesty, která bývá ještě v červnu pod sněhem, schůdná pouze za použití cepínu a maček. Hned na začátku vás čeká klíčový úsek E, dobře si promyslete jak převis polezete, pro menší postavy to může být opravdu velmi náročné. Tento úsek odděluje zrno od plev, nahoru mohou jenom ty, kteří se logicky přes tento úsek dostanou. Cesta je náročná téměř po celé své délce, nicméně již se snadnějšími úseky D.

Po úspěšné překonání převisu vás čeká ještě krátký úsek o obtížnosti D, poté již snadnější pasáž, ale to velmi brzy změní. Další velkou výzvou je kolmá stěna s kolíky v úctyhodné výšce, nic pro slabé povahy. Poměrně dlouhé lezení o maximální obtížnosti D, dá opravdu zabrat a síly mohou rychle docházet.

Přichází odpočinková pasáž, kde může být i více sněhu, dávejte tu raději pozor, uklouznutí by mělo tragické následky, ale není to nic náročného. Nezapomeňte se zapsat do knihy, která je neobvykle umístěna daleko pod vrcholem.

Poslední náročnější úsek s dechberoucí atmosférou vysokohorského lezení. Snad vám zbyl dostatek energie po překonání poslední stěny, na kterou navazuje jednoduchý traverz a jste na konci ferraty. Jestli vám to ještě nestačilo, můžete pokračovat jednoduchou ferratou přímo na vrchol Dachsteinu.

Odkazy

Topo cesty

Parkování 47.4501°, 13.6174°

Nasdílejte tip svým přátelům