Loser panorama klettersteig Sisi

Loser panorama klettersteig Sisi

Lokace: Rakousko
 

Ferrata Sisi, skrytý klenot

Loser panorama klettersteig Sisi je poměrně krátká, ale nádherná zajištěná cesta u jezera Altausee. Obtížnost je lehčí D, hlavní atrakcí cesty je chodník ve skále zakončený strmým lezením v exponované výšce s úžasnou atmosférou.

Ferratu najdete kousek od Hallstatu, v Bad Goisern odbočíte směr Bad Aussee a po mýtné silnici dojete na parkoviště u zatáčky č. 11. Z parkoviště kousek nahoru a traverzujeme pod skálou do leva. První strmá stěna D prověří, zda jste připraveni na zdolání této cesty, pokud máte na začátku problémy, dál nepokračujte, bude hůř.

Po vylezení první náročné stěny následuje odpočinkový úsek, na který navazuje další kolmá stěna D, obtížnost se po tomto úseku o něco snižuje, až k odpočinkovému místu s krásným výhledem před dechberoucím finále. Společnost vám tu pravděpodobně bude dělat Kavče žlutozobé :-)

Jde se na to, čeká nás vyvrcholení cesty. Začínáme vzdušným traverzem, který se mění v chodník ve skále. Závěr jen pro odvážné, vstupujeme traverzem do vzduchoprázdná v úctyhodné výšce, po pár krocích přichází klíčový úsek o obtížnost D.

Jedná se o strmý výlez po hladké skále v impozantní atmosféře s masivem Dachsteinu v pozadí, foťáky jedou na plné obrátky. První krátká část finální stěny je mírně převislá, ale postupně se obtížnost mírní a než se nadějete, jste na vrcholu.

Sestup je za sucha jednoduchý. Jelikož jsme se na ferratu vydali už v květnu, čekal nás na sestupu sníh. Trochu více adrenalinu, ale i zábavy při sjíždění svahu po zadku :-)

Závěr

Sisi je hodnocena stupněm D. Názory na obtížnost Sisi jsou velmi odlišné, za mě se jedná spíše o snadnější klettersteig, samozřejmě zcela nevhodný pro začátečníky. Někteří Sisi hodnotí jako velmi obtížnou. Naštěstí jsou těžká místa hned na začátku, kdy je ještě možné se v případě problémů vrátit.

Odkazy

Topo cesty

Parkoviště 47.6554°, 13.7724°

Video z cesty najdete na

https://www.youtube.com/watch?v=hvVc-NDiog8&t=293s

Nasdílejte tip svým přátelům