Třístoličník

třístoličník, Nové Údolí, Česká republika (v Českém Krumlově a šumava)

zdarma

Ceník


 • letní,
  podzim,
  Jaro

 • 1 den

 • venkovní

 • senioři,
  skupiny,
  jednotlivci,
  rodina

 • lidé s kondicí


Program

Třístoličník je nekrásnější hřebenovka na Šumavě s výhledy na Alpy. Začátek trasy je v Novém údolí kam se dostanete vlakem z Nové Pece. Z Nového Údolí na vás čeká 600 výškových metrů než se dostanete na hřebenovou cestu. Odměnou vám budou první skvostné výhledy a možnost občerstvení na chatě Dreisessel.


U chaty se nachází krásné skalní útvary s dalekými výhledy, které za kousek zacházky rozhodně stojí. Hřebenová cesta vede na druhou stranu, nyní vás čeká snadná cesta po hřebení bez většího převýšení. Po celou dobu se budete kochat nádhernými výhledy.


Na této hřebenovce najdete kromě úžasných výhledů, také skalní útvary, dostanete se na Trojmezou, kde se setkává hranice Česka, Německa a Rakouska a na závěr hřebenové cesty budete klesat k obelisku Adalberta Stiftera s krásným výhledem na Plešné jezero.


Bohužel to nejkrásnější tady končí a pokud se rozhodnete pokračovat do Nové Pece, čeká vás trochu náročnější sestup k Plešnému jezeru a poté úmorná cesta po asfaltu do Nové Pece. Nicméně u obelisku máte ještě jednu možnost, otočit se a jít stejnou cestou zpět do Nového Údolí, čeká vás sice o něco delší cesta, ale o to zajímavější a méně náročná.Podmínky

Trase je vhodná pouze pro aktivní jedince, celá cesta zabere cca 8 hodin, celkem na vás čeká 23 kilometrů a stoupání přes 600 metrů. Alternativou je snadná cesta vhodná i pro kočárky z německé strany, kde vede od parkoviště asfaltová cesta k chatě Dreisessel. Pozor, na této chatě lze platit pouze v eurech.


Cesta je hojně navštěvovaná, ale pokud vyrazíte prvním vlakem, budete po většinu cesty téměř sami. Nejvíce turistů se pohybuje na trojmezí, kam se snadno dostanou z již zmíněného parkoviště.

Počasí

Cestu doporučujeme pouze za pěkného počasí, sestup od obelisku nebo kamenným mořem za mokra nebo sněhové pokrývky může být nebezpečný.

Čas a otevírací doba

Berte na vědomí náročnost a délku přechodu a z toho důvodu doporučujeme vydat se na cestu brzy ráno.

Sezóna

Cesta může být schůdná i při sněhové pokrývce, nicméně absolvování cesty v zimě nedoporučujeme.

zdarma

Ceník

Doporučte přátelům

Nejbližší aktivity