Stezka Olšina

Stezka Olšina, Olšina, Česká republika (v Českém Krumlově a šumava)

zdarma


  • celoročně

  • 2 hodiny

  • venkovní

  • jednotlivci,
    rodina

  • nízká


Program

Zážitkový okruh kolem rybníku Olšina s množstvím zastávek a atrakcí. Můžete se vydat pouze po lávkách kolem rybníku nebo na celý okruh. Během cesty budete mít jedinečnou příležitost pozorovat především ptactvo a zdejší přírodu. Na cestě jsou vyhlídky a různé atrakce včetně unikátního přepravního voru. Cestu si užijí především celé rodiny.


Rybník Olšina je jeden z nevýše položených rybníků v Čechách. Historie sahá až do 15 století. Cestu kolem rybníku usnadňují dřevěné lávky, které však mohu být při vysoké hladině zatopené. Celková délka trasy je přes 7 kilometrů.


Stezka Olšina se nachází na okraji vojenského prostoru Boletice. Ideální místo pro nástup na stezku je infocentrum, kde lze vůz zaparkovat. Pokud pojedete vlakem, můžete stezku zahájit od zastávky.

Podmínky

Trasa je částečně schůdná i pro osoby s omezenou pohyblivostí. Na dřevěné chodníky se můžete vydat i s kočárkem, nicméně je potřeba počítat s náročnou manipulací. Aktuální stav stezky zjistíte na titulní straně viz odkaz https://www.vls.cz/cs/naucna-stezka-olsina

Počasí

Návštěvu doporučujeme pouze za hezkého počasí a s větším odstupem od posledních dešťů. Velký okruh může být z mokra neschůdný. Aktuální stav najdete na titulní stránce https://www.vls.cz/cs/naucna-stezka-olsina

Čas a otevírací doba

Volně přístupné po celý rok

zdarma

Doporučte přátelům

Nejbližší aktivity