Lednicko-valtický areál

Lednicko valtický areál, Lednice, Česká republika (v Brně)

zdarma


 • letní,
  podzim,
  Jaro

 • 4 hodiny

 • venkovní

 • senioři,
  skupiny,
  páry,
  jednotlivci,
  rodina

 • nízká


Program

Lednicko-valtický areál je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. V areálu najdete nádhernou přírodu a památkově chráněné stavby.


V oblasti Lednice sever doporučujeme navštívit zámek Lednici, odtud se vydat přes Maurskou vodárnu na Minaret a poté východním směrem na Janův Hrad. Všechny tyto kulturní památky nabízí možnost prohlídky, Minaret je věž, na kterou můžete vystoupat a rozhlédnout se po okolí Lednicko-valtického areálu.


Lednice jih, výchozí místo je parkoviště u Tří Grácií, vydáme se směrem ke stejnojmenné kulturní památce, kterým je letohrádek z 19. století, před kterým stojí sousoší Tři Grácie. Pokračujeme dále na východ k empírovému statku. Pokračovat můžete o něco delší cestou kolem rybníků, nebo po cyklostezce na východ k Apollonově chrámu. Zpět se můžete vydat okolo Mlýnského rybníku.


V části Valtice doporučujeme navštívit především zámek Valtice. Odtud se můžete vydat přes vinice Vinařskou cestou, která vede k romanticko klasicistní Kolonádě na Reistně. Dále pokračujeme po Vinařské cestě do Valtic, kde najdete mnoho dalších objektů k navštívení.


Valtice východ nabízí další úžasné památky. Pokud nechcete vyrazit na poměrně dlouhou cestu z Valtic, ponechte svůj vůz na parkovišti Hájenka, které se nachází cca 3 kilometry východně od Valtic. Od parkoviště navštivte Dianin chrám, který připomíná Napoleonův vítězný oblouk v Paříži. Od chrámu doporučujeme navštívit novogotickou kapli sv. Huberta, která je vzdálená necelé 2 kilometry. .

zdarma

Doporučte přátelům

Nejbližší aktivity